Tehniline info

1. Küttesüsteem: Büroos on radiaatorküte ning laos ventilaatoriga õhusoojendi. Küttekandjaks on vesi, mida soojendatakse vastavalt välistemperatuurile gaasikatlamajas. Radiaatorite soojusväljastust reguleeritakse termostaatidega, õhkkütteseadmete juhtimine toimub ruumitermostaatidega. Küttesüsteemile rajatakse ka tsirkulatsioon.

2. Ventilatsioon: Mehaaniline sissepuhke- väljatõmbe ventilatsioon on ette nähtud büroo- ja olmeruumidesse. Neid teenindavad kompaktsed rootorsoojusvahetiga ventilatsiooniseadmed. Laoruumidele paigaldatakse ajamiga värske õhu klapp välisseina ning katuseventilaator.

3. Lae kõrgused: Büroos lae puhaskõrgus I korrusel 2,85 m, II korrusel 2,95 m. Lao kõrgus fermi alla 6,40 m, profiilplekini ca 7,80 (lao keskosas rohkem).

4. Tõstanduksed: Kõrgus 4,40 m, laius 4,00 m.

5. Videovalve: IP-tehnoloogial põhinev videovalve ja kaameratega vaadeldakse kinnistu sissepäsu, ladude sissepääse ja parkimisala.

6. Hoone materjal:

AVATÄITED
Välisuksed – külmakatkestusega alumiiniumraamiga klaasuksed, U=1,0 W/m2K.
Klaasfassaad – külmakatkestusega alumiiniumraamiga, kolmekordse klaaspaketiga, milles 2 selektiivklaasi ning välimised klaasid on karastatud. Lõunapoolsetel külgedel kasutatakse päikesekaitseklaasi (g=0.25). U=0,9 W/m2K.
Laoosa aknad – plastraam ja kahekordne klaaspakett, U=0,9 W/m2K.
Suitsueemaldusluugid – kolmekordse akrüüliga kuppelkatuseaknad, U=0,81 W/m2K.

VÄLISSEINAD
Ladu – horisontaalne PIR täitega metallsandwitchpaneel paksusega 160 mm, U=0,14 W/m2K
Büroo – Olmeploki välisseinad ehitatakse betoonõõnesplokkidest 190 mm ja alumiiniumprofiilidega klaasseinana (U= 0,9 W/m²K). Kiviplokid kaetakse metallsandwichpaneelide 160 mm ja roovitusel lainelise profiilplekiga. Klaasseinas on vahelae kohal taustvärvitud klaasiga osa, mis soojustatakse PIR-soojustusega ja kaetakse seestpoolt ehitusplaadiga. Klaasseina kohal olev seinaosa ehitatakse metallsandwichpaneelidest 160 mm.

KATUS
Ladu – Kandva profiilpleki ülapinnale paigaldatakse jäigad mineraalvillaplaadid, plaatide peale paigaldatakse aurutõkkekile. Edasi paigaldatakse mineraalvillaplaadid 150+100 mm. Põhisoojustuse peale paigaldatakse sulundsoontega mineraalvillaplaat. Katusekatteks on hingav PVC. U= 0,14 W/m²K.
Büroo – Olmeploki katuslagi on projekteeritud õõnespaneelidest 220 mm, mis kaetakse aurutõkke ja kalde andmiseks mineraalvillaplaatidega (min 150). Edasi tuulutussoontega mineraalvillaplaat 100 mm ja jäik mineraalvillaplaat 30 mm. Katus kaetakse hingava PVC-kattega. U=0,12 W/m²K.

PÕRAND
Ladu – betoonpõrand, paksusega 160 mm. Laoosa põranda all paigaldatakse soojustus 3 m ulatuses. Lao põranda paksus on dimensioneeritud punktkoormusele 60 kN välisperimeetrile. Lao põranda lõppviimistluseks on pinnakõvendiga betoonipind.
Büroo – betoonpõrand, paksusega 100 mm. Viimistletakse vastavalt sisekujunduslahendusele. U= 0,14 W/m²K.
7. Konstruktsioonid: Hoone rajatakse madalvundamentidele. Kandeskeleti moodustavad raudbetoonpostid, teraspostid, õõnesbetoonplokid, terastalad ja raudbetoontalad. Vahelaed projekteeritakse monteeritavatest eelpingestatud õõnespaneelidest. Kontori osa kandeseinteks kasutatakse õõnesbetoonplokke, ning vahelagede ning katuslae kandeosadeks õõnespaneele. Laoruumi katuslae kandeelementideks on terasfermid ning terastalad, millele toetub kandev profiilplekk.

Tomas Salamäe

Projektijuht

(+372) 5668 8773
tomas.salamae@umpa.eu